Çiçeklerin Anlamı

Bambu Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Şans bambusu olarak da bilinen bambu çiçeği bulunduğu ortama huzur da getirir. Yeni umutlar ve hayallerin yeşermesi için özellikle evlerde ya da ofislerde dekoratif amaçlı tutulur. Kaprisiz bir çiçek olup aşırı su istemez. Haftada bir suyu değiştirildiği zaman daha hızlı büyür. Huzur, şans ve talih anlamına gelir.

Bambu Çiçeğinin Özellikleri Nedir?

Hafif ve esnek gövdeleri olan bambular egzotik görünümleri ile bulundukları ortama güzel bir esinti katar. İyi bakım yapılmazsa aniden kurur. İç mekanlarda yetiştirilecekse torf kullanılması gerekir. Sulama işlemi ise haftada bir yapılmalı ve sararan yaprakları makas yardımıyla kesilmelidir. Bambular iç mekanda yetiştirildiği zaman böceklenmemesi için belirli vitaminlerin verilmesi gerekir.

Şans bitkisi olarak bilinen bambular özellikle yeni doğan bebek ziyaretinde ve yeni evlenen çiftlere hediye edilir. Bebeğin talihinin ve bahtının açık olmasını simgeler. Yeni evlenen çiftlerin ise huzurlu bir hayat geçirmesini ifade eder. Günümüzde bambu çiçekleri pek çok özel günde hediye edilir ve kişiye şans getireceğine inanılır.

Bambu çiçekleri bulunduğu ortama huzur verdiği için sıklıkla dekoratif amaçlı olarak kullanılır ve özel günlerde de hediye edilir. Düzenli bakımı yapıldığı zaman ve gerekli ışık sağlandığı zaman uzun yıllar bambunun egzotik güzelliğinden faydalanırsınız. Çok fazla sulama gerektirmediği için zahmetsiz bir bitkidir. Budama işlemlerini düzenli yaptığınız zaman istediğiniz şekli daha kolay verebilirsiniz.

Leave a Reply