Çiçek Hikayeleri

Bambu Çiçek Açar mı?

Bambular oldukça özel bitkilerdir. Birçok mutfak ve mobilya türü eşyanın yapılabildiği bambular sağlıklı bir seçim olarak giyim ürünleri de de kullanılıyor. Bambu ağaçları ile ilgili olarak en merak edilenlerden biri ise çiçek açıp açmadıkları. Bambu ağaçları çok nadir olarak çiçek açarlar. Genel olarak yaşlanması ya da öleceğini düşünmesi sonrasında çiçek açarlar.

Bambular kolay sürgün veren ağaçlar olduğu için ekildiği alanın etrafının kazılması ve beton dökülmesi sürgün vermesini engelleyecektir. Bambu ağaçları kolay büyümesi ve sürgün vermesi ile bilinmekte olup hoşlandığı hava koşullarına sahip olan yerde ömrünü sürdürürler. Evlerde bakılmakta olan bambu dalları ise bambu ağaçlarında biraz daha farklı olarak özelliklere sahiptirler.

Şans Bambuları Bereket Getirir mi?

Şans bambularının bereket getirdiğine dair olan inanıl uzak doğu kültürü içinde vardır. Bunun böyle olduğuna ilişkin net bir kanıt olmamak ile beraber aslında bambu dalları renkleri ve bulundukları ortamın havasını tazeledikleri için ortama huzuru ve sakinliği sunarlar. Bu etkilere sahip olan bambu dalları aynı zamanda dekorasyon içinde de farklılığı kazandırırken odak noktasının yaratılmasına da destek olurlar. Bu nedenlerden dolayı kendi iş yeriniz ya da eviniz için bambu dallarını seçebilir ya da sevdiklerinize armağan olarak bu özel dalları hediye edebilirsiniz. Farklı aranjman modelleri ve sayısı ile sunulan şans bambularına hemen sipariş vererek sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply