Çiçek Bakımı

Bambu Vazoda Bakılır mı?

Topraksız yetişen bambu çiçeklerini vazoda yetiştirebilirsiniz. Bambunun daha göz alıcı hale gelmesi için vazo içine bir miktar çakıl taşları konur. Vazoya temiz içme suyu doldurulur ve haftada bir bu su değiştirilir. Vazo içinde düzenli bakım yapıldığı zaman yıllarca yaşar. Oda sıcaklığı ideal olup güneş ışığından belirli şekilde faydalandırmalısınız.

Bambu Vazoda Nasıl Bakılır?

Şans bambusunun bakımı oldukça kolaydır. Bataklık bitkisi olduğu için suyunun düzenli değiştirilmesi gerekir. Sararan yapraklarını ise temizlemelisiniz. Kendini dış etkenlere karşı korur ve zahmetsiz bir bitkidir. Bambu sarardığı zaman genellikle demir eksikliği olduğunu gösterir. Güneş ışığından uzak kalırsa ve düşük nemli ortamdaysa da yaprakları sararır.

Şans bitkisi olan bambular özel günlerde hediye edilir ve kişilerin daha huzurlu bir hayat sürmesini temsil eder. Çin inanışına göre bambuların yapraklarının el ile toplanması, kısmeti ve şansı artırır. Farklı şekillerdedir ve anlamları da farklıdır. İki kök bambu aşkı temsil eder. 3 ya da altı kök ise mutlulukla tabir edilir.

Bambu çiçekleri egzotik görünümüyle ev ve işyerlerine de dekoratif bir güzellik katar. Bakımları kolay ve zahmetsiz olduğu için tercih edilen çiçekler arasındadır. Kökeni çok eskiye dayanır ve özellikle şans verdiği için özel günlerde hediye edilir. çok farklı çeşitleri bulunan bambu çiçeklerine düzenli bakım yaptığınız zaman uzun yıllar ev ve işyerlerine huzur getirir.

Leave a Reply