Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

En Kolay Bakıma Sahip Bitkiler Hangileridir?

Çin kültüründe ve daha birçok kültür içinde şans getirdiğine inanılarak ev ve ofislerde yetiştirilen şans bambuları aynı zamanda dekorasyon içinde de yer alan bitkilerdir. Dekorasyon uygulamanıza ferahlık ve olumlu bir etki elde etmesini sağlayan şans bambuları oldukça kolay bakıma da sahiptir.

Eğer evinizde ya da iş yerinizde birçok bitki bakımına yer verip başarısız olduysanız şans bambularına da bir şans verebilirsiniz. Oldukça kolay bakıma sahip olan şans bambusunun suyunu on beş günde bir değiştirmeniz yeterlidir. Kaprisli olmayan ve her yere koyabileceğiniz bu bitki illa güneş istiyorum ya da ışık olmazsa olmaz da demiyor. Bu neden ile şans bambularına kolaylıkla yer açarak evinizde veya ofiste farklı bir etki yakalayabilirsiniz.

Şans Bambusu Su Değişimi

Şans bambusunda yapılması gereken tek bakım on beş günde bir defa olmak üzere suyunun değişimidir. Vazo içine koyacağınız çakıl taşlarının arasında koyacağınız bambular için temiz su seçmeniz önerilir. Su değişimlerinin yanı sıra arada çakıl taşlarını oynamak ya da ara ara temizlemek veya değiştirilmesi de şans bambunuzun daha uzun ömürlü ve de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Şans bambusu alımında ise hastalıklı ya da sağlıksız olan seçimlere yer açmamanız gerekir. Hastalıklı ya da sağlıksız bir şans bambusu seçimi sonrasında bambunuza yeterli bakımı yapsanız bile fayda etmeyecektir.

Leave a Reply