Çiçek Hikayeleri

Hediye Edilen Bambular mı Şans Getiriyor?

Şans bambuları olarak bilinen ve bulunan ev ya da iş yerlerine şansı, bereketi ve sağlığı getirdiğine inanılan dallar dekorasyon içinde de olumlu etki yaratıyor. Son derece şık bir dekorasyon etkisi sunan bambu dalları ortamda da pozitif enerjinin hâkim olmasına destek olur. Farklı aranjman detaylarına sahip olan bambu dalları arasından seçim yaparken ise dal sayısına göre tercih yapabilirsiniz.

Uzak doğu inanışına göre bambu dallarının şans getirmesi için hediye olması gerekiyor. Hediye olarak alınan bambu dalları ile hazırlanan aranjmanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak göndereceğiniz bambu aranjmanlarına da onlar için iyi dileklerinizi sunduğunuz notunuzu da eklemeyi unutmayın.

Bambu Bakımı Zor mu?

Şans bambu dallarını hemen herkese hediye olarak gönderim yapılabilen aranjmanlardır. Sevdiklerinize şansı getirmesi temennisi ile de göndereceğiniz aranjman uygulamaları aynı zamanda kolay bakım özelliğine de sahiptir.

Kolay bakıma sahip olması sebebi ile seçilen bu aranjman seçimlerinde ürün zaten su içinde olduğu için sulama gereksinimi yoktur. Suyun ise on günde bir değiştirilmesi yeterlidir. Çeşme suyu kullanımına da yer verebilirsiniz. Fakat mutlaka kireç oranına dikkat etmeniz önerilir. Eğer çok kireçli bir suya sahip iseniz hazır su kullanmanız önerilir. Suyun içine koyacağınız taşlar dalların sabit durmasına destek olur. Su içinde yer alan bu taşların zaman içinde yosunlaşmaması için ise su değişimlerinde ya da ara ara yerlerinin değiştirilmesi önerilir.

Leave a Reply