Çiçek Hikayeleri

Neden Şans Bambusu Almalıyım?

Şans bambusu olarak bilinmekte olmasına rağmen bambu ailesi ile herhangi bir akrabalığı bulunmayan bu bitkinin Botanikte Dracaena sanderiana’ dır. Bitki zambak ailesinin bir türü olmasının yanı sıra bataklıkta yetişebilen bir tropikal bitkidir. Bu bitkinin dünya üzerinde sıklıkla bakılmasındaki temel nedenlerden birisi uzak doğu felsefesine Freng Shui’ ye göre şans getirdiğine dair inanıştır. Bitkinin iyi şansı zenginlik ve sağlık getirdiğine dair inanışlar sebebi ile tercih edilmesinin yanı sıra dekorasyon içinde de oldukça dikkat çeken bir ayrıntı olarak da bakımı yapılabiliyor.

Neden şans bambusu almalıyım, sorusunun cevabında hem sevdiklerinize hem de kendi ev ya da iş yerinize şans getirmesi inancı ile bitkiyi satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ev ya da iş yerinizdeki dekorasyonda etkili bir odak noktası yaratabilmek içinde şans bambusuna sahip olmanız mümkün. Fakat bunların yanı sıra şans bambusunun bir diğer özelliği daha bulunuyor. Sağlığa sunduğu katkı sebebi ile de bu bitkiye sahip olabilir ya da sevdiklerinize armağan olarak sunabilirsiniz.

Kırmızı Şans Bambuları Havayı Temizliyor

NASA tarafından da önerilmekte olan bitki türleri arasında yer alan kırmızı şans bambusu havada bulunan ksileni, trikloretileni, formaldehiti, benzeni maddelerini absorbe etme konusunda başarılı olduğu belirlendi. Filtrelenmiş şekilde güneşten faydalanmak isteyen kırmızı şans bambusu aynı zamanda oda ısısının ise 22 ve 24 derece olmasını ister.

Leave a Reply