Özel Günler İçin Çiçekler

Ofis için Şans Bambusu

Şans bambuları evlerde ve iş yerlerinde rahat bir şekilde bakılabilecek olan bitkiler arasındadır. Sevdiğiniz kişilerin çalıştığı ofislerine şans bambuları gönderebilirsiniz. Ofis için şans bambusu seçeceğiniz zaman fazla büyük boyutlu olmayanları tercih etmelisiniz. Ofislerde çiçekleri koyabilmek için çok fazla geniş yer olmayacağı için ufak boyutlu olan şans bambuları daha ideal bir seçenek olacaktır.

Şans bambularının anlamları sayılarına göre farklılık gösterebilmektedir. İki adet bambu çubuğu sevgiyi, üç bambu çubuğu mutluluğu ve beş ile yedi bambu çubuğu ise sağlığı ifade etmektedir. Bu sebeple, hediye seçeceğiniz zaman kişi veya durumlara göre bu sayılara uygun hareket etmelisiniz.

Dört bambuların hiçbir zaman kullanılmamasının sebebi ise Çin’de dört sayısının ölümü temsil eden bir rakam olduğuna inanılmasıdır.

ofis-sans-bambusu

Şans Bambusu Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Şans bambularını oda sıcaklığındaki bir su içerisine koyarak yetiştirebilirsiniz. Saksı içerisinde ofis veya evlerde yetiştirebileceğiniz bu bitkiler çok fazla toprak istemeyen bitki türleri arasında yer almaktadır. Saksı içerisinde şans bambusu yetiştirmek istiyorsanız oda ısısında tutmanız ve büyük çakıl taşları ile sabitlemeniz yeterli olacaktır.

Şans bambuları geç büyüyebilen bitkiler arasındadır. Şans bambularının budanırken kesilmesi tavsiye edilmemektedir. Bu bitkiyi kestiğiniz zaman bolluğunun ve bereketinin kaçmasına sebep olabilirsiniz. Budama işlemini kesmeden ufak boyutlarda kopararak yapmalısınız. Bu bitkilere bıçak veya makas değdirirseniz kurumasına ve sararmasına da  yol açabilirsiniz.

Leave a Reply