Çiçek Hikayeleri

Şans Bambu Aranjmanları Arasından Seçim Nasıl Yapılır?

Şans bambuları isimlerinden de anlaşılacağı üzere şansı, bereketi ve sağlığı kazandıran dallar olarak bilinir. Genel olarak bu konu ile ilgili olarak kesin bir bilgi olmasa da halk arasında bu inanış bulunuyor. Bu sebep ile şans bambularının aranjman uygulamalarında da bu inanışa göre dal seçimlerine yer veriliyor. Her bir adette sahip olan şans bambularının anları da farklıdır.

Şans bambusu alımında adetlerine göre tercihinizi yaparak buna göre istediğiniz aranjmanı satın alabilirsiniz. Sadece kendi eviniz için değil sevdikleriniz iş yerleri ya da evleri içinde şans bambu aranjmanlarına yer açabilirsiniz.

Şans Bambularının Bakımı Nasıl Yapılır?

Şans bambularının bakımı son derece kolaydır. İdeal gün ışığından yararlanması önemlidir. Zaten su içinde bulunan şans bambularının sulanmasına gerek yoktur. Fakat on ya da on beş günde bir suyun değiştirilmesi gerekir. Suyun değişiminde oda ısısı sudan yararlanılması ve mutlaka dinlendirilmiş olan suyun kullanılması önerilir.

Şans bambu dalları güneşlenmekten hoşlanır. Fakat aşırı gün ışığını almak ona zarar verir. Bu sebep ile dolaylı olarak gün ışığından yararlanacağınız bir yerde konumlandırmanız yeterlidir. Şans bambu bakımınızda klima, kapı ya da pencere yanı gibi alanlarda bulundurmamaya da önem vermeniz bambu dallarınızın gelişimi ve güzelliğini koruması için önemlidir. Bu sebep ile bu tür alanlardan bambularınızı uzak tutmanız önerilir.

Leave a Reply