Çiçek Hikayeleri

Şans Bambuları ile Yaratılacak Dekorasyonlar

Dekorasyon içinde yer alabilen şans bambuları yeşilliği ve vazo içinde olan görüntüleri ile pozitif bir etkiyi yakalamanızı sağlar. Ortamda pozitif bir alanın yakalanmasını sağlayacak olan şans bambuları aynı zamanda odak noktasının yaratılması içinde önemli bir seçebilirsiniz. Vazonun içinde yer alan çakıl taşları ve su ile ortamda enerjinin olumlanmasını sağlayan etki yeşilin etkisi ile de destek bulur. Dekorasyon içinde olumlu bir enerji akışına sebep olan bambuların aynı zamanda şansı getirdiğine dair felsefik bir inanış da bulunuyor.

Şans Bambuları Nereye Konulmalıdır?

Şans bambularının konumlandırılacağı alanın belirlenmesinde özellikle direk güneş ışınlarına maruz kalacağı bir yerin olmamasına dikkat etmek gerekir. Direk olarak güneş ışınına maruz kalmak dalların sararmasına sebep olurken ayrıca vazo suyunun da aşırı ısınmasına neden olabilir. Çakıl taşlarının da ısıyı hapsetmesi ile beraber bu ısı uzun süre kalıcı olacaktır.

Şans bambunuz uzun ise büyük vazolar içinde odanızın bir köşesinde dekorasyonunuza destek olabilir. Bunun yanı sıra komodin, masa gibi yerlerde de şans bambu vazolarına yer verebilirsiniz.

Şans bambu bakımında sadece on günde bir suyun değiştirilmesine dikkat etmek gerekir. Şans bambularının vazo içine çakıl taşı konması bambu dallarının sabit durması için seçilir. Şans bambu vazosunun su değişiminde oda ısısında olan ve klorsuz temiz bir suya yer verilmesi son derece önemlidir.

Leave a Reply