Çiçek Hikayeleri

Şans Bambuları Kime Hediye Edilmez?

Şans bambuları uzak doğu kültürü içinde şansı, bereketi getirdiğine inanılan dallardır. Şans bambularının bereket ve şans ile ilgisinin olup olmadığı net olmasa da bulunduğu yerdeki havanın temizlenmesine katkı sağladığı biliniyor.

Şans bambularının aranjman detaylarında farklı sayı adetlerine göre hazırlandığı biliniyor. Bu sayılar ile bambuların şansı getirdiğine dair inanış devam ettiği için aranjman detayında bu konuda dikkatli olunur.

Şans Bambuları Kime Gönderilebilir?

Şans bambularını sevdiklerinizin ev ya da iş yerlerine hediye olarak gönderebilirsiniz. Bu bambu dalları ile ilgili olarak şu kişilere gönderilmez ya da şu durumlarda gönderilmesi uygun olmaz diye bir kural yoktur. Özellikle şansa ve berekette ihtiyacı olan sevdiklerinize hediye olarak gönderebilirsiniz. Böylece onlara pozitif bir enerji göndermenin de avantajını yaşayabilirsiniz.

Şans bambularını yeni iş yeri açan kişilere de bereketin sembolü olarak gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra hastalara da şans bambularının gönderilmesi bol sağlıklı yaşam dileği ile sevdiklerinizi de mutlu edecek olan armağandır.

Sağlığı, huzurlu, bereketi sunduğu inanışına sahip olunan bambuların bakım detayı da oldukça kolay olduğu için sevdikleriniz bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Sadece sevdiklerinizin iş ya da ev adreslerine değil aynı zamanda kendi iş yerinize ya da evinize de şans bambularını satın alabilirsiniz. Sadece on günde bir defa suyunun oda sıcaklığında olan su ile değiştirilmesi yeterlidir.

Leave a Reply