Çiçek Hikayeleri

Şans Bambuları Nasıl Bir Bakıma İhtiyaç Duyar?

Şansı getirdiği inanışına sahip olunan bambu dalları adetlerine göre farklı anlamlara sahiptir. Şans bambularını sevdiklerinizin özel günlerini tebrik etmek ya da kutlamak amacı ile gönderebilirsiniz. Sadece sevdikleriniz için değil aynı zamanda kendi ev ve iş yeriniz içinde satın alabilirsiniz.

Şans bambularının bakımı son derece kolaydır. Zaten vazo içinde suda bulunan şans bambularının sulanma ihtiyacı yoktur. Fakat bu suyun on günde bir değiştirilmesi gerekir. Suyun değiştirilmemesi durumunda ise yosunlaşma başlar ve sonrasında ise şans bambuları istenen formunu gerçekleştirmeyip çürürler.

Şans bambuları güneşlenmekten hoşlanırlar. Fakat direk olarak gün ışığından yararlanmak istemezler bu sebep ile dolaylı güneşlenme onalar içi daha doğru olacaktır.

Şans bambularınızı pencere kenarında bir yere konumlandırdıysanız eğer ara sıra çevirmeniz gerekir. Güneşe doğru yönelecek olması sebebi ile ara sıra çevirmeniz sağlıklı bir seçime yer vermenize neden olur.

Şans Bambu Aranjmanları Kime Gönderilmez?

Şans bambularının gönderim amacı farklı sebeplere bağlı olarak değişebilir. Şans getirdiğine olan inancınız olmasa bile bu değişik dalları dekorasyon uygulamanız içinde de yer açabilirsiniz. Kendiniz için ya da sevdiklerinizin ev dekorasyonu için şans bambularını hediye olarak göndermeniz mümkün.

Şans bambusu kime gönderilmez sorusunun yanıtında ise aslında bir cevap yoktur. Şans bambularını sevdiğiniz kişilere hediye olarak gönderebilir ve onların da mutlu edebilirsiniz.

Leave a Reply