Çiçek Bakımı

Şans Bambuları Nasıl Kıvrık Büyütülür?

Şans bambuları birçok ülke kültüründe şansın yanı sıra aşk, mutluluk, bolluk ve bereket olarak anlamlandırılırken aynı zamanda uzun ömür anlamına da gelmektedir. Sevdiklerinize armağan edebileceğiniz şans bambularını ofisinize ya da evinize de satın alarak şansı, bereketi ve bolluğu taşırken ayrıca hoş bir dekorasyona da yer açmanız mümkün olur.

Şans bambuları belli bir zaman sonra boy atmaya başlar. Özellikle büyük salonlara ve yüksek tavana sahip olan kişiler uzun bambu dallarını dekorasyonlarına eklerler. Bunun yanı sıra masaya koymaya uygun olan kısa dallara sahip olanları da satın alarak tüm ev ya da ofis alanlarında dekorasyona yer açabilirsiniz.

Şans bambularının bu uzayan dallarının düzenlenmesinde kıvrımlı şekle yer vermekte mümkün. Oldukça hoş bir görüntüye sahip olan bu kıvrım oluşturma işlemi ise kolaylıkla yapılabilir.

Kıvrım Yapma Yöntemleri

Kıvrımlı bir dal yapısına sahip olabilmek için iki farklı yönteme yer verebilirsiniz. Öncelikle bir tel ile bambunuzun uzaman dizaynınızı belirleyerek kıvrım elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra kıvrımlı dala sahip olmak için karton kutu da kullanmanız mümkün. Karton kutu tabanına bambu dallarının geçebileceği delikler açarak yapabilirsiniz. Bu durumda da dallar bir süre sonra güneşe doğru eğim gösterecektir. Ara sıra gön değişimi yaparak dairesel bir bükülmeyi gözlemleyebilirsiniz. Bu uygulama yöntemlerinden birisini tercih ederek kıvrım yaratabilirsiniz.

Leave a Reply