Çiçek Hikayeleri

Şans Bambuları Ne İstemez?

Şans bambuları olarak bilinen dallar yeşil renkleri ve güzel görselleri ile dikkat çeker. Özellikle sevdiklerinize gönderim yapmak isteyeceğiniz aranjman uygulamaları arasında yer alan şans bambularının şansı, sağlığı, bereketi de getirdikleri rivayet edilir. Fakat bununla ilgili olarak herhangi net bir bilgi yoktur.

Şans bambuları bulundukları ortama hoş bir etki sunarken dekorasyon uygulaması içinde de önemli bir yere sahiptir. Şeffaf vazo içinde bulunduracağınız şans bambularınız son derece şık bir görselliği ortama kazandırırken şans bambularınızın ne istemediğini de bilmeniz bakımı için gerekli bir bilgidir.

Şans bambuları özellikle esintili mekânlarda bulunmak istemez. Pencere ya da kapı yanı gibi alanların yanı sıra klima esintisi de onu rahatsız edebilir. Bunun yanı sıra öğlen güneşinin direk alındığı saatlerde güneşlenmekten hoşlanmaz. Bu durum birçok bitkinin istemediği bir durumdur. Bu sebep ile ev ya da iş yerinizde baktığınız şans bambunuzu dolaylı güneşlendiği ya da direk öğlen güneşini almayacağı bir yerde konumlandırmanız önerilir.

Şans Bambularının Sayısı Neden Önemlidir?

Şans, talih, bereket ve sağlık enerjisini bulunduğu ortama taşıdığına inanılan şans bambuları belli sayılara göre satılıyor. Sayının artışı ile beraber enerjinin de arttığı savunulur. Bunun yanı sıra asla olmaması gereken sayı adetleri de vardır. Eğer şans bambusunun şans getirdiğine dair sizin de inancınız var ise sayı kısmında olmaması gereken ve olması gereken adetleri belirleyerek buna göre alım yapabilirsiniz.

Leave a Reply