Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

Şans Bambularının Sayıya Göre Değişen Anlamları

Bakımı oldukça kolay olan şans bambuları özellikle toprak isteyen bir bitki olduğu için sıklıkla tercih edilir. Dekorasyon açısından da oldukça ideal bir obje olan şans bambularının Çin kültüründe şans getirdiğine inanılıyor. Şans için ya da dekorasyona doğal bir etki kazandırmak için şans bambularını kendinize ya da sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Fakat şans bambusunun sayısı da farklı anlamlara işaret ediyor.

İki adet bambu aşkı ifade ederken üç ya da beş bambu ise mutluluğu ifade eder. Şans bambusunda dört adet bambu alımı kötü şans ve ölüme işaret sayıldığı için önerilmez. Beş veya yedi sağlığı işaret ederken sekiz ise servete işaret ettiğine inanılıyor. Dokuz ya da yirmi bir bambu ise servette işaret ettiğine inanılıyor.

Dekorasyonda Bambu Kullanımı

Dekorasyonda bambu hem evde hem de ofis gibi ortamlarda sıklıkla tercih ediliyor. Şeffaf vazo içinde çakıl taşı ve temiz su ile bakımı yapılan şans bambularını çoğaltmanız da mümkün.

Kolay bakıma sahip olan şans bambuları belli uzunluklara ulaşarak geniş salonlar içinde de hoş bir görüntü elde edebiliyor. Kısa olan bambuları masa ya da konsol üstüne koyarak dekorasyon içinde kullanabilirsiniz. Hoş ve ferah bir dekor için oldukça ideal olan şans bambuları aynı zamanda doğanın pozitif enerjisini de evinize taşıyacak şans bambularını hemen sipariş verebilirsiniz.

Leave a Reply