Çiçeklerin Anlamı Özel Günler İçin Çiçekler

Şans Bambusu Anlamları

Şans bambuları, diğer saksı çiçekleri gibi toprak ve bakıma ihtiyaç duymaz. Evlerde saksı içerisinde yalnızca büyük taşları ve içme suyu kullandığınız zaman uzun yıllar boyunca şans bambularına bakmaya devam edebilirsiniz. Görüntü olarak ve içerdiği enerji açısından dolayı hediye olarak tercih edilebilen bir bitkidir.

Negatif enerji ve yoğun iş stresinden kurtulabilmek gibi anlamlar içeren şans bambuları aynı zamanda sayılarına göre de farklı anlamlar içermektedir. Şans bambularının anlamları sayılara göre değiştiği için hangi sayının hangi anlama geldiğini bilmeniz gerekmektedir.

sans-bambusu

İki adet bambu aşkı, üç veya beş adet bambu mutluluğu, beş ve yedi adet bambu sağlıklı bir yaşamı, sekiz bambu serveti, dokuz bambu ise iyi bir geleceği simgeler. Ayrıca 21 adet bambu bir araya getirildiği zaman iyi bir geleceğin ve büyük şansların kapıda olduğunu ifade eder.

Şans Bambusu Nasıl Yetiştirilmeli?

Şans bambularını oda sıcaklığındaki bir suya koymanız yetiştirmeniz için yeterlidir. Saksı içerisinde de kullanabileceğiniz şans bambularını ofislerde veya evlerde kullanabilirsiniz. Saksıda durduğu sürece şans bambuları toprak istemeyen bir yapıya sahiptir.

Saksı içerisinde duran bambuları oda ısısındaki içme suyu ve büyük çakıl taşları ile sabitlemeniz bakımı ve yetiştirilmesi için yeterlidir. Geç büyüyen bambuları budamak isterseniz kesmemeniz gerekir. Bitkiyi kestiğiniz zaman bereketinin ve bolluğunun kaçmasına sebep olabilirsiniz. Kesmeden hafif bir şekilde kopartmanız çiçeğin yapısını bozmamanızı sağlar.

Leave a Reply