Çiçek Hikayeleri

Şans Bambusu Bakım Önerileri

Bambular bataklık gibi su birikintilerinde yaşayan ve güneş ışığını seven bitkiler arasında yer alıyor. Anavatanı Asya olan şans bambuları hediye olarak sıklıkla tercih edilen bitkiler arasında yer alıyor. Kıvrımlı bir boru görünümünde olan ve dekor açısından da hem evleri hem de işyerleri süsleyen şans bambusu siparişi internet üzerinden kolaylıkla verilebilen bitkilerden biri olduğundan kendiniz için de bambu siparişi hemen verebilirsiniz.

Şans Bambusu Nerede Bekletilmeli?

Bu bitkilerin bakımı oldukça kolay ve son derece dayanıklı olduklarından bakımına dikkat etmeniz durumunda uzun süre canlı görünümlerini koruyacaktır. Onun için şans bambusu gönder diyerek sevdikleriniz için de sipariş verebilirsiniz. Konumlandırmanız gereken yer mutlaka güneş ışığı alan bir yer olmalıdır. Güneşi çok seven bambuları aydınlık bir yerde konumlandırmaya özen gösterin.

sehpada-bambu-nertera-resim

sehpada-bambu-nertera-resim

Bambuların en çok hassas oldukları husus rüzgar ve hava akımlarıdır. Klima karşısı, rüzgar ya da esinti olan yerler bambular için asla uygun değil. Kısa sürede kuruyarak çürümeye başlayabilirler. Bu nedenle bambularınızı her türlü hava akımından korumanız gerekiyor.

Bambuların Ne Kadar Su İçinde Olmalı?

Bambuları suyun içerisinde bekletmeniz gerekir. Bu suyu haftada bir defa mutlaka değiştirin. Suyun bir ila iki gün içerisinde yeşil bir renk almasından endişelenmeyin. Bambuların boyuna bağlı olarak 3’te birini su içerisinde muhafaza etmeniz gerekir. Olabildiğince cam vazo tercih edin. Cam vazolar köklerinin durumunu ve suyun durumunu daha rahat kontrol etmenizi sağlar.

Leave a Reply