Çiçek Hikayeleri

Şans Bambusu Kime Hediye Edilmez?

Şans bambusu özel hediye seçenekleri arasında yer alıyor. Sayılarına göre farklı anlamları içermekte olan şans bambuları sevdiklerinize gönderim için oldukça uygun olan hediye aranjman seçimidir. Şans bambusu ile ilgili olarak en sık sorulan soru ise kimlere gönderiminin yapılmayacağıdır. Şans bambuları genel olarak anlam ifadesin de adından da anlaşılacağı gibi şans getirmesi için hediye edilebilecek hediye aranjmanıdır. Sade ce sevdikleriniz için değil aynı zamanda kendi ev ve iş yeriniz içinde bu harika tasarıma yer açarak dekorasyonunuza da olumlu bir etki kazandırabilirsiniz. Hediye seçiminde kime gönderilemeyeceğinden çok kaç dal sayısının gönderiminin yapılmasının uygun olmadığını bilmek daha doğru bir seçim olacaktır.

Bambu Sunumunda Sayı ve Bambu Bakımı

Herkes gönderebileceğiniz şans bambularının özellikle dal sayıları değişik anlamları içeriyor. Özellikle dört dalla sahip olan şans bambusu asla gönderilmeyecek olan seçim olarak dikkat çeker. Dört dalın ölüm anlamına gelmesi sebebi ile sevdiklerinize hediye olarak göndermemeniz ya da sunmamanız önerilir. En az üç dala veya beş dala sahip olan aranjmana yer açarak hem sevdiklerinize şans dileyebilir hem de dekorasyonlarında özel bir yer edinecek bakımı kolay bir seçime yer verebilirsiniz.

Bambu dallarının bakımında su içinde yer alması nedeni ile sulama işlemine yer açılmaz. Bunun yerine oda ısında yer alan kireci az olan temiz su ile suyun değiştirilmesine on günde bir yer açılmalıdır.

Leave a Reply