Çiçek Bakımı

Şans Bambusu Nedir?

Şans bambusu olarak da adlandırılan bambu çiçekleri, yer aldığı ortama büyük bir dinginlik ve huzur getirir. Yemi hayaller ve umutların yeşermesi için kullanılan bambular evlerde ve ofislerde dekoratif amaçlı olarak kullanılır. Bambular çok fazla su istemezler. Haftada 1 defa suyunu değiştirmeniz şans bambularının büyüyebilmesi için yeterlidir. Şans bambuları genellikle şans ve talih anlamını taşır.

Esnek ve hafif gövdeye sahip olan şans bambuları egzotik bir dış görünüme sahiptir. Bulundukları ortama iyi bir esinti katarlar. Bambuların bakımı düzenli olarak yapılmazsa kurumaya başlayabilirler. İç mekanlarda şans bambusu yetiştirmek isteyen kişilerin torf kullanması gerekmektedir. Sulama işleminden sonra ise eğer var ise, sararmış yaprakların ufak bir makas yardımı ile uç kısımlarından kesilmesi gerekir.

sans

Şans Bambusu Bakımı Nasıl Olmalı?

Şans bitkileri arasında yer alan bambular yeni doğan bebek ziyaretlerinde ve yeni evlenen çiftlere hediye olarak sunulan çiçek çeşitleri arasında yer almaktadır. Yeni evlenen çiftlere verilen bu çiçekler huzurlu bir hayat geçirmelerini ifade eder.

Yer aldıkları ortama huzur verdikleri için kullanılan şans bambuları dekoratif amaçlı olarak da pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Düzenli bir şekilde bakımını yaptığınız ve sürekli olarak gerekli ışık kaynağını sağladığınız bambuların egzotik duruşlarından uzun süre boyunca yararlanabilirsiniz. Zahmetsiz bir bakımı olan bambuları periyodik aralıklar ile budamanı şekil verebilmeniz açısından da önemlidir.

Leave a Reply