Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

Şans Bambusu Nereye Konulmalı?

Şans bambuları Hindistan ülkesinde dostluk, Filipinlerde bol şans ve Çin kültüründe ise uzun ömür ve bolluk anlamları ile anılıyor. Şans bambuları aynı zamanda adette göre de farklı anlamları barındırır. Bakımı oldukça kolay olan şans bambusunu sadece ev değil aynı zamanda ofislerinizde de kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Küsmeyen, kaprisli olmayan şans bambuları aynı zamanda güneş ya da ışık gibi istekleri de yoktur. Şans bambusunun toprakta ve suda bakılmaları da bulunuyor.

Suda bakılanların on beş günde bir defa sularının değiştirilmesi gerekirken toprakta yetişenler için ise hafta da ya da on günde bir defa sulama yeterli olabilmektedir. Şans bambusunun bu kaprissiz halleri sebebi ile hemen her yere koymanız mümkün. Evinizde konsol üstü, büronuzda masa üstünde ya da daha büyük seçimlerde kapı yanı ya da pencere köşesinde de şans bambularınızı yerleştirebilirsiniz.

Şans Bambusu Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Şans bambularını sadece kendiniz değil aynı zamanda sevdikleriniz içinde satın alabilirsiniz. Şans bambusu alımında hastalıklı ya da sağlıksız olmayanları tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde bambu bakımınız başarısızlıkla sonuçlanacağı için seçim detaylarına dikkat etmeniz gerekir. Kuruyan dal, sararma, morluk ya da leke bulunan bambuları satın almamanız önerilir. Aynı zamanda ekşi kokuya sahip olan bambularda sağlıksızdır. Toprak içinde satın alacağınız bambu toprağının aşırı ıslak olmamasına da özen göstermeniz özellikler gerekir.

Leave a Reply