Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

Şans Bambusu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Çin kültüründe şans getirdiğine inanılan bambular farklı sayılar ile farklı anlamları ifade ediyor. Şans bambusu hem dekorasyonunuz içinde uyum sağlayacak olup hem de evinize ya da ofisinize daha olumlu bir etki yaratacaktır.

sehpada bambu

Şans bambularını farklı birçok yerden satın almanız mümkün. Fakat satın alırken bazı kriterlere dikkat etmeniz hastalıkla ya da sağlıksız bir seçime yer vermemenizi sağlayacaktır. Şans bambusu satın alırken dikkat etmeniz gereken en temel öğe ise bambumun canlı bir yeşile sahip olmasıdır. Yapraklarında çürüme, gövdesinde leke ya da morarma olmamasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra şans bambusu alımınızda kokusuna da bakmanız önerilir. Ekşi bir koku veren bambular sağlıksız bambulardır.

Şans Bambusu Alırken Kaç Adet Almalıyım?

Şans bambusunu kendiniz için ya da sevdiklerinize armağan olarak satın alabilirsiniz. Alım yaparken adedi de önemlidir. İki adet şans bambusu aşk anlamına gelirken üç ya da beş adet mutluluk, yedi şans, on bir veya yirmi bir ise servet anlamlarını taşır. Şans bambusu alımında ya da satın aldıktan sonrasında da dikkat etmeniz gereken detay ise asla sayının dört olmamasıdır. Dört adet şans bambusu ölüm anlamına gelir bu sebep ile alımda dört adet satın almamaya ya da dört adet kalan şans bambunuzu üçe ya da iki sayısına indirmeniz inananlardan iseniz daha doğru olacaktır.

Leave a Reply