Çiçek Bakımı

Şans Bambusu Siparişi Ver

Şans bambuları pek çok kişinin sevdiklerine hediye olarak tercih ettiği çiçekler arasında yer almaktadır. Şans bambuları tekrar hayal etmeyi ve umut etmeyi temsil eder. Ayrıca şans bambularının sayıları da farklı anlamlar içermektedir.

İki adet şans bambusu aşkı, üç veya beş adet olan bambular mutluluğu, beş ve yedi adet olan bambular ise sağlıklı bir yaşamı temsil eder. Sekiz bambu serveti ve dokuz bambu ise kişinin iyi bir geleceğe sahip olacağını temsil eder.

21 adet bambu bir araya getirildiği zaman ise iyi bir gelecek ile birlikte kişinin şanslı olacağı ifade edilir.

Şans bambularını oda sıcaklığındaki bir suya koyduğunuz zaman sağlıklı bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Saksıda da yetiştirebileceğiniz şans bambularını evlerde ve ofislerde yetiştirmeye devam edebilirsiniz.

sans-bambusu

Şans Bambusu Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Eğer saksı içerisinde şans bambusu yetiştirmeyi düşünüyorsanız oda sıcaklığındaki içme suyu ile haftada 1 defa sulamanız yeterli olacaktır. Büyük çakıl taşları sayesinde de şans bambularınızı sabitleyebilir bakımlarını yapmaya başlayabilirsiniz.

Geç büyümeye başlayan bambuları budamak istediğiniz zaman ufak bir makas ile uç kısımlarından yaprakları budamanız gerekmektedir. Bitkileri tamamen ya da fazla kesmeniz şans bambularının bolluğunun ve bereketinin kaçmasına sebep olabilir.

Şans bambusu siparişi ver aramaları yaparak sevdiklerinize birbirinden güzel görünüme sahip olan şans bambularını özel günlerinde hediye edebilir ve onları mutlu edebilirsiniz.

Leave a Reply