Çiçek Hikayeleri

Şans Bambusunun Konumu Önemli mi?

Uzak doğu kültüründen gelen şans bambuları freng shu uygulamalarına göre de şansı, talihi, bereketi bulunduğu alana çeken bitkilerdir. Bambu ağaçlarının dalları ile şans bambuları aynı değildir. Aynı olmamalarına karşın her ikisi de sulak yerde bulunmaktan hoşlanır. Bu sebep ile şans bambunuzu suyun içinde yıllar boyu bakabilirsiniz. Zaten su içinde bulunan şans bambularının sulanma gibi bir sıkıntıları yoktur. Fakat bu bitki dallarının içinde bulundukları suyun değiştirilmemesi suyun kokmasına ve bitkiye de zarar vermesine sebep olur. Bu neden ile değişim zamanına önem verilmesi gerekir.

Şans bambularının konumlandırılması ile ilgili olarak uzak doğu kültürlerinde farklı açılımlar olsa da genel olarak direk güneşe maruz kalmayacağı ve rüzgârlı bir alanda bulunmayı istemediğini belirtmemiz gerekir. Bulundurulması gereken konum ile şans bambunuzun isteği zıtlık gösteriyorsa mutlaka onun isteğine önem vermeniz bambunuzun yaşam döngüsü için gereklidir.

Şans Bambu Dallar Bereket Getiri mi?

Birçok kişinin şans bambu dallarının bulundukları yere bereketi, şansı, sağlığı getirdiğine inanılır. Özellikle hastalara, yeni iş yeri açanlara ya da yeni işe girenlere bu aranjmanın hediye edilmesi de iyi dileklerin sunulması aşamasında önem taşır. Fakat bu dalların şansı, bereketi ve sağlığı getirdiğine dair olarak bilinen herhangi bir kanıt yoktur. Şans bambu dallarının ortamın havasının temizlenmesine destek olduğu bilinmekte olup bu bitkinin enerji çekimi ile ilgili bir bilgi ispatlanmadı.

Leave a Reply