Çiçeklerin Anlamı

Şans Getiren Bambular

Feng Shui felsefesinde ve Uzak doğu kültürlerinde bambular bulundukları yere şans getiriyor. Özellikle üst bölümleri kıvrımlı olan bambuların şans getirdiğine inanıldığı için bu bambu türü dünyanın her yerinde şans bambusu olarak anılır. Ancak bu kültürlerde bambuların şans getirebilmesi için birinin hediye etmesi gerekiyor. Eğer siz de sevdiklerinize şans getirmesini istiyorsanız hemen internetten şans bambusu siparişi verebilirsiniz.

İnternetten Şans Bambusu Siparişi Verin!

Fiyatları son derece makul olan bu bitkileri tüm sevdikleriniz için şans bambusu gönder diyerek gönderimini yapabilirsiniz. Bambuların bakımı sizi korkutmasın. Çok ciddi bir bakıma gereksinim duymuyorlar. Ayrıca bambular toprağa da gereksinim duymuyor. Sadece su dolu bir vazoda, 3’te biri su içerisinde kalacak şekilde bekletmeniz yeterli! Suyun kireçsiz olması gerekiyor. Eğer musluk suyu kullanmanız gerekiyorsa önce suyu kaynatın ve soğumasını, dinlenmesini bekleyin. Sonrasında bu suyu kullanabilirsiniz.

5li bambu

5li bambu

Bu suyu haftada 1 defa değiştirin ve bambularınızı güneş gören bir yerde konumlandırın. Bunun dışında yapmanız gereken hiçbir işlem yok. Zamanla suyun yeşil bir renk aldığını da görebilirsiniz. Bu konuda da endişelenmenize gerek yok çünkü bambular bataklık bitkileri olduğundan zamanla suya bu rengi salabiliyor.

Bambularınızı Hava Akımından Koruyun!

Son olarak bambuların hava akımlarına karşı dirençsiz olduklarını da bilmenizde fayda var. Başta rüzgar, esinti ve klima olmak üzere tüm hava akımlarından bambularınızı korumanız gerekiyor. Eğer balkonda konumlandıracaksanız mutlaka siperlik benzeri bir malzeme ile bambularınızın rüzgara maruz kalmasını önleyin. Ayrıca bu bitkilerin iç mekanlarda konumlandırılması önerilir.

Leave a Reply