Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

Toprakta Yetiştirilen Şans Bambuları

Şans bambuları farklı kültürlerde şans, mutluluk, bereket, uzun ömür olarak anlamları içeriyor. Şans bambusu alımınızda belli kriterlere dikkat ederek sağlıklı bir seçim yapabilir ve uzun süre boyunca sizinle olacak olan bambulara sahip olabilirsiniz. Uzun ömürlü olan şans bambuları aynı zamanda kolay bakıma sahip oldukları içinde tercih ediliyor. Bunların yanı sıra oldukça hoş bir dekoratif obje olan şans bambuları sayılarına göre de farklı anlamaları içeriyor.

Suda yetişen şans bambularının yanı sıra toprakta yetişenleri de bulunuyor. Toprakta yetişen bambular haftada ya da on günde bir sulanma ihtiyacı hisseder. Bunun yanı sıra ya da bir defa gübrelenmeyi de ister. Bunun yanı sıra çok nemli olan topraktan hoşlanmayan bambu aynı zamanda çok kuru topraktan da hoşlanmaz.

Şans Bambusu Alımında Dikkat

Şans bambularını birçok farklı yerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sadece kendiniz için değil aynı zamanda sevdiklerinizin özel günlerinde ya da sadece onlara şans getirmesi içinde bu bitkiye yer açabilirsiniz.

Şans bambusu alımında sayıları büyük önem taşır. Çin kültürüne göre dört bambu dalı kötü şans ve ölüm anlamına geldiği için asla önerilmez. Bunun yanında iki bambu dalı aşkı ifade ederken üç ya da beş dal ise mutluluğu anlatır. Yedi dal, on bir ya da yirmi bir adet dal ise servet anlamına geldiği inanılmaktadır.

Leave a Reply